Oprawy łożyskowe

Mamy Państwu do zaoferowania żeliwne oprawy łożyskowe, które są gotowymi jednostkami usprawniającymi pracę łożysk. Elementy te wyposażone są w specjalne uszczelnienia przeznaczone do zabudowy łożysk oraz otwory smarne i smarownice. Jeśli odpowiednio dobierzemy podzespoły, użycie opraw będzie bardzo ekonomicznym i wyróżniającym się łatwością w obsłudze rozwiązaniem. Wraz z zamontowanym łożyskiem tworzą razem zespoły łożyskowe. Oprawy łożyskowe oraz inne akcesoria do łożysk dostępne w naszej ofercie charakteryzują się dużą uniwersalnością. Wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłu.

Oprawy łożyskowe produkowane są w różnych konfiguracjach konstrukcyjnych i rozmiarach. Gwarantujemy szeroki wybór produktów o zróżnicowanych parametrach, które można dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb. Sprzedawane przez nas oprawy łożyskowe wyróżniają się przede wszystkim ogromną precyzją wykonania i wysoką jakością konstrukcji. Dzięki temu, że oferujemy oprawy renomowanych producentów, mają Państwo gwarancję tego, iż nie zużyją się one w zbyt szybkim tempie.

Właściwości opraw łożyskowych

Dzięki naszym akcesoriom możliwe jest skuteczne zamontowanie łożysk w różnych systemach, pojazdach i urządzeniach, w tym między innymi na liniach produkcyjnych, wałach napędowych lub wentylatorach, pracujących w zakładach przemysłowych, fabrykach czy budynkach użyteczności publicznej.

Do najważniejszych atutów tych części zaliczamy przede wszystkim:

 • łatwość montażu i obsługi;
 • możliwość bezproblemowej wymiany;
 • ochrona łożysk przed zanieczyszczeniami i przystosowanie do pracy w zapylonych pomieszczeniach;
 • poprawa parametrów pracy łożysk;
 • podniesienie żywotności łożysk i wydłużenie okresu ich eksploatacji;
 • optymalne smarowanie i uszczelnienie;
 • możliwość sprawnego monitorowania stanu maszyn oraz samych łożysk.


Warto zwrócić uwagę na fakt, iż oprawy łożyskowe znajdują wiele zastosowań między innymi dlatego, że są dostępne w różnych wersjach mocowania na wale i z szerokim wyborem uszczelek przystosowanych do nawet najtrudniejszych warunków pracy. Fakt ten sprawia, że nasi Klienci mogą wykorzystywać je niemal w każdym miejscu i w różnych środowiskach przemysłowych.

Jakie oprawy łożyskowe sprzedajemy?

W naszym asortymencie znajdą Państwo następujące rodzaje opraw łożyskowych:

 • oprawy łożyskowe dzielone i niedzielone;
 • stojące;
 • kołnierzowe;
 • naciągowe oraz wiele innych.

Oprawy te dostosowane są do łożysk stożkowych, kulkowych i wielu innych, które znajdują się w naszej ofercie sprzedażowej. Na wszystkie oferowane przez nas akcesoria do łożysk udzielamy gwarancji producenta, zapewniając jednocześnie profesjonalne wsparcie techniczne dla naszych Klientów.
Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące naszych produktów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Służymy naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zapewniając fachowe doradztwo oraz pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej