Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii
Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej
Zajmujemy się sprzedażą łożysk stożkowych, które wykorzystywane są, gdy na wały oddziałują jednocześnie siły promieniowe oraz osiowe. Omawiane produkty są łożyskami tocznymi wykorzystywanymi do przenoszenia złożonych obciążeń poprzecznych oraz wzdłużnych, choć drugie z wymienionych mogą być przenoszone wyłącznie w jednym kierunku. Z tego powodu elementy te stosowane są w parach na jednym wale bądź w formie złożeń łożyskowych. Podzespoły te wyposażone są w stożkowe bieżnie na pierścieniu zewnętrznym i wewnętrznym. Pomiędzy łożyskami stożkowymi umieszcza się wałeczki, również w kształcie stożka. Przenoszenie obciążeń złożonych, a więc działających w tym samym czasie obciążeń osiowych i promieniowych, odbywa się w płynny sposób, z optymalnym toczeniem i niewielkim tarciem. Im większy kąt działania α, tym większa zdolność łożysk stożkowych do przenoszenia obciążeń.
Oferujemy Państwu cztery rodzaje łożysk stożkowych wykonanych z doskonałej jakości materiałów. Umożliwiamy dobranie ich formy oraz rozmiaru w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom i wymaganiom klienta. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat oferty łożysk stożkowych, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi specjalistami.
Firma Walor sprzedaje:
Jednorzędowe łożyska stożkowe w większości przypadków nastawia się w stosunku do drugiego łożyska. Mają one podobne właściwości do łożysk kulkowych skośnych jednorzędowych, jednakże są bardziej uniwersalne, a ich zakres stosowania jest zdecydowanie szerszy. Łożyska dwurzędowe są zbudowane z podwójnego pierścienia zewnętrznego oraz dwóch pojedynczych zespołów wewnętrznych. Są przystosowane do przenoszenia zarówno większych obciążeń, jak i również złożonych – promieniowych i osiowych. Łożyska czwartorzędowe charakteryzują się znacznie większą trwałością niż łożyska standardowe.
Łożysk stożkowych używa się w większości gałęzi przemysłu, w szczególności w maszynach o złożonym obciążeniu. Wykorzystuje się je na przykład do produkcji pojazdów szynowych i komponentów walcarek, a także w motoryzacji, między innymi w skrzyniach biegów i piastach samochodów, oraz wielu innych branżach. Są stosowane wszędzie tam, gdzie na wałach występują siły osiowe i promieniowe, których nie mogą przenieść łożyska kulkowe. Łożyska stożkowe są typowymi elementami dzielonymi, co oznacza, że mogą być swobodnie rozłączane. Możliwe jest więc rozdzielanie pierścienia wewnętrznego od zewnętrznego wraz z elementami tocznymi oraz koszykiem, co znacznie ułatwia ich montaż. Trzeba jednak pamiętać, że specyficzna konstrukcja niesie za sobą konieczność regulacji luzu pomiędzy pierścieniami łożyska, a także sprawia, że niemożliwe jest wbudowanie w nie uszczelnień. To powoduje, że niezbędne jest ich optymalne i regularne smarowanie, a zarazem skuteczne zabezpieczenie podzespołów przed wypływającym smarem, łożyska stożkowe są bowiem osadzone w specjalnych oprawach bądź zamkniętych komorach.
Proponujemy jedne z najpowszechniejszych typów łożysk stożkowych, czyli łożyska stożkowe jednorzędowe. Charakteryzują się one tym, że mogą przejmować obciążenia osiowe jedynie z jednego kierunku. W związku z tym łożyska te najczęściej montowane są w parach w układzie O lub X. Składają się z dwóch części — pierścienia zewnętrznego oraz zespołu wewnętrznego. Oferowane łożyska przystosowane są do przyjmowania dużych obciążeń promieniowych oraz osiowych.
W ofercie znajdują się również łożyska stożkowe dwurzędowe, które przenoszą obciążenia osiowe oraz obciążenia złożone — promieniowane i osiowe, w obu kierunkach. Składają się z podwójnego pierścienia zewnętrznego oraz dwóch pojedynczych zespołów wewnętrznych. Najpopularniejsze typy łożysk stożkowych dwurzędowych to typ TDO i TDI.
Współpracujemy z renomowanymi producentami łożysk, dlatego zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z naszej oferty. Wszystkim klientom zapewniamy profesjonalną pomoc w wyborze odpowiednich produktów, gwarantujących długą i bezpieczną pracę.
Konstrukcja łożysk stożkowych nie jest zbyt skomplikowana. Między innymi dzięki temu, ich montaż nie należy do najtrudniejszych czynności i z powodzeniem można go zrealizować samodzielnie. Należy jednak zachować przy tym szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić komponentu. Warto również zaopatrzyć się w specjalną prasę hydrauliczną, która ułatwi wykonanie zadania. Kolejnym czynnikiem, o który w szczególności należy zadbać, jest czystość. Wszelkie zabrudzenia, które dostaną się do łożyska, mogą negatywnie wpłynąć na jego pracę, a co za tym idzie, wyraźnie skrócić jego żywotność. Przed montażem nie należy także przecierać oraz myć komponentu. Jest on bowiem oryginalnie nasmarowany przez producenta. Podczas instalacji nie można również uderzać w łożysko stożkowe, gdyż w wielu przypadkach powoduje to jego uszkodzenie. Uwzględniając zatem wszystkie z wymienionych czynników podczas montażu części, prace powinny przynieść pożądany efekt, a łożysko będzie optymalnie pracowało przez długi czas.
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii
Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej