Elementy zabezpieczające

Nasz asortyment elementów zabezpieczających to przede wszystkim funkcjonalne pierścienie osadcze — Segery. W asortymencie posiadamy jednak również płytki osadcze DIN 6799 czernione i fosfatowane ze stali sprężystej, kołki, wpusty, zawleczki i przetyczki. Zapewniamy szeroki wybór profesjonalnych akcesoriów, odpowiadających za zabezpieczanie łożysk, tarcz, kół zębatych, a także innych komponentów maszyn i urządzeń działających na liniach produkcyjnych, montażowych czy transportowych.

Kołki, zawleczki, wpusty i pierścienie

Pierścienie Segera oraz inne elementy zabezpieczające zapobiegają przesuwaniu się rozmaitych części mechanizmów. Jest to więc gwarancja bezpiecznej i skutecznej pracy maszyn w każdych warunkach, nawet przy dużej intensywności. Ważna jest zatem ich trwałość oraz jakość wykonania. Proponowane przez firmę Walor artykuły spełniają najwyższe normy i światowe standardy. To produkty o bardzo szerokim zastosowaniu, używane w wielu gałęziach przemysłu.

W celu uzyskania szerszych informacji na temat pierścieni Segera, płytek osadczych i pozostałych produktów, zachęcamy do kliknięcia w miniaturki poniżej. Służymy również pomocą i doradztwem przy wyborze odpowiednich komponentów.

Zapraszamy do współpracy z firmą Walor.

Pierścienie osadcze (Segera)

W szerokiej ofercie firmy Walor znajdą Państwo zewnętrzne pierścienie Segera DIN 471 do montażu na sworzniu oraz modele wewnętrzne DIN 472 do montażu w otworze. Proponujemy elementy czernione i fosfatowane w przedziale wymiarowym od 3 do 380 mm i od 8 do 360 mm. Oferujemy również pierścienie osadcze nierdzewne (tzw. INOX) o wymiarach od 4 do 100 mm i od 8 do 100 mm.

Pierścienie osadcze, czyli pierścienie Segera, są niezbędnym elementem konstrukcyjnym wielu maszyn. Najczęściej spotykane są w przemyśle maszynowym i rolniczym, w branży motoryzacyjnej oraz AGD. Znajdują zastosowanie m.in. w przekładniach, przegubach krzyżakowych, układach hamulcowych oraz maszynach budowlanych. Ich podstawową funkcją jest zabezpieczenie innych części przed ewentualnym przesunięciem osiowym. Stanowią swojego rodzaju blokadę dla elementów, które znajdują się na wałach, osiach lub otworach.

Pierścienie Segera – pierścienie osadcze sprężynujące

Pierścień Segera to element sprężynujący, produkowany ze sprężystej stali. Zapobiega on przesunięciu osiowemu części mechanizmów, takich jak łożyska, tuleje łożyskowe czy koła zębate. Dzięki swoim właściwościom ma on wszechstronne zastosowanie w przemyśle.

Na rynku są dostępne pierścienie Sergera zewnętrzne i wewnętrzne. Pierścienie:

  • wewnętrzne — montowane w obudowie DIN 471, brak w nich otworów do mocowania, wyposażone w zabezpieczenie wysunięte do wewnątrz, najczęściej znajdują zastosowanie w motoryzacji, rolnictwie;
  • zewnętrze — montowane w sposób osiowy na wałkach DIN 471 z rowkami, posiadają zabezpieczenie wysunięte na zewnątrz, zakładane najczęściej w tulejach, łożyskach tocznych oraz kołach pasowych.

Pierścienie osadcze montowane są osiowo szczypcami na wałkach z rowkami. Ich prawidłowe dopasowanie wpływa na dłuższą żywotność i bezawaryjną pracę danego układu mechanicznego. Ma to również duży wpływ na bezpieczeństwo podczas użytkowania sprzętu.

Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu oraz skorzystania z oferty. Zapewniamy atrakcyjne ceny.

Jak zamontować pierścień Segera?

Montaż nowego pierścienia Segera wiąże się z koniecznością wcześniejszego demontażu zużytego komponentu. Jak tego dokonać? Przede wszystkim należy do tego użyć specjalnych szczypiec. Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest ich wsunięcie w głąb tunelu, a następnie zaciśnięcie rączek. Pozwoli to na równomierne wysunięcie pierścienia. Należy jednak odpowiednio dopasować siłę nacisku, aby nie spowodować pęknięcia pierścienia. Po wykonaniu tego zadania można przejść do montażu nowego komponentu. Jak tego dokonać? Instalacja nowego pierścienia polega na odwróceniu opisanego wcześnie procesu. Przy pomocy szczypiec należy zatem precyzyjnie umieścić komponent w tunelu, a następnie ostrożnie wysunąć narzędzie. Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek problemy z przeprowadzeniem prac, zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy pomocy i podpowiemy, w jaki sposób skutecznie zainstalować nową część.

Pierścienie Segera – wysoka jakość i niezawodność

Zrozumienie kluczowej roli elementów zabezpieczających w konstrukcjach maszyn i urządzeń jest niezbędne dla ich sprawnego funkcjonowania. W ofercie hurtowni Walor znajdą Państwo szeroki asortyment produktów z tej kategorii, w tym pierścienie osadcze, znane również jako pierścienie Segera. Te małe, ale niezwykle ważne komponenty, są często stosowane w mechanizmach przemysłowych, w tym w systemach łożysk, aby zapobiec przypadkowemu przemieszczeniu osi i innych ruchomych części. Wykonane z wysokojakościowych materiałów, nasze pierścienie osadcze są odporne na korozję i zużycie, co gwarantuje ich długą żywotność.

Niezawodność i funkcjonalność pierścieni Segera to wieloletnie doświadczenie i zaawansowana technologia. Pierścienie Segera oferujemy w różnych rozmiarach i specyfikacjach, aby sprostać różnorodnym wymaganiom aplikacji przemysłowych. Wszystkie produkty są dokładnie testowane, spełniając surowe standardy jakościowe, co jest potwierdzeniem ich wytrzymałości oraz niezawodności. Firma Walor nie tylko dostarcza komponenty najwyższej klasy, ale także oferuje fachową pomoc i kompleksowe doradztwo w wyborze odpowiednich elementów zabezpieczających dla Państwa potrzeb.

Istnieje 928 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 928 elementów

Aktywne filtry