Pasy zespolone

Dostępne w naszym asortymencie pasy zespolone tworzone są z pojedynczych pasów połączonych przy pomocy solidnej taśmy. Prezentowane wyroby są odporne na działanie temperatur od -30 do 60°C. Ich cechą charakterystyczną podobnie jak pozostałych produktów w tej kategorii jest przewodność elektryczna oraz olejoodporność, a do ich wykonania wykorzystano trudnopalne tworzywa. Elementy te znakomicie sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach pracy, w tym kiedy są wystawione na działanie promieniowania słonecznego, ozonu czy innych szkodliwych czynników atmosferycznych.

Do najważniejszych atutów pasów zespolonych należą przede wszystkim: zminimalizowanie poślizgów pomiędzy pasami klinowymi, możliwość sprawnego wykonania napędu z osiami poziomymi, a także o wiele lepsza efektywność przenoszenia obciążeń udarowych.

W naszej ofercie mogą Państwo wybierać pomiędzy modelami standardowymi i wzmacnianymi. Standardowe pasu zespolone najczęściej wykorzystuje się w napędach maszyn rolniczych i urządzeń przemysłowych. Są zaprojektowane z myślą o pracy w prędkościach obwodowych, które nie przekraczają 30 metrów na sekundę, a także w zakresie temperaturowym od -30 do 60°C. Modele wzmocnione wykorzystuje się także w napędach maszyn i pojazdów, jednak z zaznaczeniem, że najlepiej sprawdzają się w warunkach występujących dynamicznych obciążeń zmiennych, na pionowych osiach czy napędach płasko-klinowych. Elementy te znajdują swoje zastosowanie głównie w przemyśle, jednak wykorzystywane są także w gospodarstwach rolnych, w tym między innymi w napędach kombajnów.

Zapewniamy naszym Klientom szeroki wybór profesjonalnych, wytrzymałych produktów o znakomitych parametrach technicznych. W przypadku gdy potrzebują Państwo dodatkowego wsparcia i doradztwa w kwestii oferowanych artykułów, zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi specjalistami.

Zobacz również: pasy napędowe

Istnieje 417 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 417 elementów

Aktywne filtry