Nasze marki

Od początku działalności celem firmy Walor było stworzenie takiej oferty, by jak najlepiej zabezpieczyć różnorodne potrzeby naszych Klientów. Na nasz asortyment składają się zarówno wyroby światowych producentów, jak również marki własne, które cieszą się na rynku coraz większą popularnością i uznaniem ze względu na szczególnie korzystny stosunek ceny do jakości.

roven

Pod marką ROVEN produkowana jest szeroka gama artykułów przemysłowych: elementy zabezpieczające (pierścienie Segera, kołki, wpusty), opaski i obejmy do zaciskania węży, smarowniczki oraz pasy napędowe: klinowe klasyczne, wąskoprofilowe, zespolone oraz wielożebrowe (PK) i uzębione typu AVX.

Pod marką MASTER BELTS produkowane są różnorodne napędowe pasy zębate. Wśród nich znajdują się modele klasyczne z ciętymi bokami, wąskoprofilowe z ciętymi bokami, wariatorowe oraz żniwne.
masterbelts

Pasy ROVEN i MASTER BELTS są produktami o szerokim zakresie stosowania, doskonale spełniają swoją rolę zarówno w maszynach i urządzeniach przemysłowych, jak również w rolnictwie oraz motoryzacji. Do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej klasy, nowoczesne materiały i tworzywa. Wszystkie elementy produkowane są zgodnie z najnowszymi standardami i według najnowszych technologii. Precyzyjnie spełniają również wymagania rozwiązań, dla których zastały zaprojektowane. Z tego względu finalny produkt, jeśli tylko zostanie prawidłowo zastosowany, zapewnia płynną, skuteczną pracę.

W asortymencie NAK TECHNOLOGY znajdują się łańcuchy napędowe oraz ogniwa i półogniwa. Łańcuchy występują w opcji jedno-, dwu- i trzyrzędowej, w wersji zwykłej oraz wzmocnionej, w standardzie BS i ANSI. Do wszystkich łańcuchów dobrać można osobno ogniwa proste i wygięte (półogniwa). Łańcuchy NAK TECHNOLOGY wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie występują znaczne obciążenia. Gwarantują bezpieczeństwo działania, płynną i cichą pracę, a ponadto nieuciążliwą konserwację i serwisowanie z uwagi na łatwość ich rozpięcia w razie potrzeby.

Pod marką NAK występują pierścienie uszczelniające typu simmering, które stosowane są do uszczelniania połączeń ruchowych obracających się elementów. Produkty te zabezpieczają części maszyn przed wydostawaniem się na zewnątrz substancji znajdujących się we wnętrzu maszyny: smarów, olejów, cieczy, gazów oraz przenikaniem zanieczyszczeń do jej wnętrza. Dobór właściwego simmeringu, a szczególnie właściwego materiału uszczelnienia, zależy od rodzaju uszczelnianego medium i jego temperatur, a także od prędkości obwodowej wału, obciążenia ciśnieniowego oraz spowodowanego tarciem wzrostu temperatury. Simmeringi NAK doskonale sprawdzają się przede wszystkim w motoryzacji (w piastach, wałach, skrzyniach biegów, silnikach, wałkach rozrządu, sprężarkach, pompach olejowych) i rolnictwie (w ciągnikach i maszynach rolniczych, w pompach, w układach napędowych silników elektrycznych, przekładniach).

KJ
nak
nak technology

KJ to marka międzynarodowego koncernu KEJIA BEARINGS, którego jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski. Zakres asortymentowy marki KJ obejmuje łożyska kulkowe, stożkowe i pozostałe ich typy w szerokim zakresie wymiarowym. Wśród produktów marki znajdują się również oprawy łożyskowe, a także kompletne zespoły łożyskowe.