Pasy klinowe

W ofercie firmy Walor znajdują się wysokiej jakości pasy klinowe klasyczne DIN 2215. Są one uniwersalnymi i najpopularniejszymi modelami pasów napędowych, które znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim przy budowie maszyn ciężkich i lekkich. Ich działanie opiera się na płynnym i swobodnym przenoszeniu momentu obrotowego z jednego koła pasowego na drugie. Wprawiają poszczególne elementy urządzenia w ruch dzięki produkowanej w silniku energii. Nasze pasy klinowe wyróżniają się wysoką odpornością na działanie zarówno niskich oraz wysokich temperatur w przedziale od -30° do +90°C. Jednym z ich głównych atutów jest przewodność elektryczna oraz niewrażliwość na szkodliwe oddziaływanie olejów i pyłów. Z uwagi na to, że pasy klinowe produkowane są z trudnopalnych tworzyw, mogą być wykorzystywane w trakcie pracy w wymagających warunkach. Nie niszczeją również w zetknięciu z niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak ozon czy promienie słoneczne.

Pasy klinowe dla różnych gałęzi przemysłu

Prezentowane na naszej stronie klasyczne pasy klinowe o normalnym profilu znajdują swoje zastosowanie jako elementy układów napędowych i systemów transportu w przemyśle ciężkim. Wykorzystuje się je między innymi w:

 • szlifierkach;
 • prasach;
 • wiertarkach;
 • maszynach rolniczych;
 • maszynach do obróbki drewna;
 • przenośnikach taśmowych i łańcuchowych;
 • małych elektrowniach wodnych.

Tego typu paski napędowe dobrze sprawdzają się także w wentylatorach oraz pompach o mocy wyższej niż 7,5 kW. Ponadto mogą być one kompletowane bez selekcji.

Produkcja pasów klinowych

Do produkcji pasów klinowych wykorzystuje się nowoczesne materiały oraz sukcesywnie rozwijane procesy produkcyjne. Pasy klinowe DIN 2215 zbudowane są z:

 • cięgna poliestrowego;
 • mieszanki kauczukowej rdzenia pasa;
 • mieszkanki kauczukowej, która służy do zatopienia cięgna;
 • owijki z impregnacją chloroprenową.

Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wysokiej stabilności, odpowiedniej długości, a także większej żywotności tych elementów. Postępujący rozwój technologii przyczynił się do zwiększenia wytrzymałości części pasów, które ulegają znacznym obciążeniom i naciskom. To właśnie powyższe cechy w połączeniu z ogromną wszechstronnością sprawiają, że pasy klinowe klasyczne używane są w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Choć ten rodzaj pasów występuje również w formie pasów wąskoprofilowych, modułowych i uzębionych, to ze względu na specyficzne właściwości w maszynach i urządzeniach najczęściej montuje się właśnie pasy klinowe klasyczne.

Klientów, którym zależy na kupnie pasów napędowych odpornych na ścieranie oraz cechujących się wysoką trwałością, zachęcamy do zapoznania się też z naszą ofertą dotyczącą pasów zębatych. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać więcej szczegółowych informacji na temat pasów klinowych oraz innych produktów znajdujących się w ofercie firmy Walor, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Wyjaśnią oni wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na pytania techniczne. Zachęcamy do współpracy.

Pasy Klinowe Klasyczne ROVEN

Pasy klinowe klasyczne DIN 2215:

 • dostępne profile Z, A, B, 20x12.5, C, 25x16, D, E, HJ, HL, HM

Istnieje 2954 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 2954 elementów

Aktywne filtry