Tuleje łożyskowe

Tuleje łożyskowe to komponenty w kształcie pierścienia, które służą do montażu łożysk na wale, w tym również wale nieoszlifowanym. Elementy te umożliwiają bardziej ekonomiczną pracę łożyska i chronią go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oferowane przez nas tuleje zapewniają niskie tarcie oraz ciche i sprawne działanie mechanizmu. Dostarczamy m.in.: tuleje łożyskowe wciskane i wciągane, które służą do mocowania łożysk z otworem stożkowym na wale. Modele te posiadają rowki smarowane na powierzchni zewnętrznej i w otworze. Wyposażone są również w otwory gwintowane, służące do przyłączenia przewodów ciśnieniowych pompy olejowej. Jednymi z najpopularniejszych są natomiast tuleje ślizgowe wykonywane z tworzywa samosmarującego, zapewniające maszynie łagodny ruch obrotowy lub posuwisty, produkowane m.in. z teflonu oraz tworzywa POM.

Nakrętki tulejowe i podkładki

Oferujemy także podkładki miedziane i nakrętki tulejowe, a więc drobne, aczkolwiek niezbędne akcesoria do łożysk, umożliwiające ich prawidłową pracę. Nakrętki służą do ustalania położenia łożysk na wale, zaś podkładki utrzymują je w miejscu, zapobiegając ich poluzowaniu się. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. nakrętki tulejowe z czterema wycięciami na obwodzie i dwa rodzaje podkładek miedzianych: zębate i dystansowe.

Tuleje łożyskowe wciskane

Proponowane przez nas tuleje łożyskowe wciskane przeznaczone są do łożysk z otworem stożkowym. Produkty umieszczany jest w otworze łożyska i opiera się na czole wału. Tuleja wymaga zabezpieczenia na wale za pomocą nakrętki. Tuleje wciskane montowane metodą hydrauliczną wyposażone są w rowki smarowe oraz otwory gwintowane.

Tuleje łożyskowe ślizgowe

Zapewniamy szeroki wybór tulei łożyskowych ślizgowych, które dostępne są w różnych rozmiarach. Produkty te wykorzystywane są do pracy, gdzie odbywa się swobodny ruch wałka. Wykonane są z tworzywa samosmarującego, co wpływa na łagodny ruch obrotowy lub ruch posuwisty. Dzięki temu elementy, na których umieszczona jest tuleja, pracują bezawaryjnie.

Tuleje ślizgowe występują w różnych rodzajach, różnią się między sobą parametrami, a ich dobór zależny jest od zastosowania. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zachęcamy do kontaktu z firmą. Służymy również fachowym doradztwem i pomocą w wyborze odpowiednich produktów.

Materiały wykorzystywane do produkcji tulei łożyskowych

Jednym z najważniejszych czynników, który musi charakteryzować tuleje łożyskowe, jest ich płynne działanie. Produkty te nie mogą powodować tarcia, ponieważ wyraźnie skracałoby to żywotność elementu. Właśnie dlatego istotne znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału do produkcji omawianych komponentów. Z czego konkretnie są one wytwarzane? Przede wszystkim stosuje się do tego teflon. Oprócz odpowiedniego smarowania cechuje się on również ogromną wytrzymałością. Alternatywę dla wspomnianego materiału stanowi POM. Jest to specjalistyczne tworzywo, które jest powszechnie stosowane do produkcji elementów ślizgowych, w tym właśnie tulei. Podobnie, jak wspomniany wcześniej teflon, również jest on niezwykle trwały, dlatego wykonane z niego komponenty cechują się ogromną niezawodnością. W przypadku chęci zakupu tulei łożyskowych wykonanych z wysokiej jakości materiałów zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez naszą firmę oferty.

Istnieje 144 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 144 elementów

Aktywne filtry