Oprawy łożyskowe

Mamy Państwu do zaoferowania żeliwne oprawy łożyskowe, które są gotowymi jednostkami usprawniającymi pracę łożysk. Elementy te wyposażone są w specjalne uszczelnienia przeznaczone do zabudowy łożysk oraz otwory smarne i smarownice. Jeśli odpowiednio dobierzemy podzespoły, użycie opraw będzie bardzo ekonomicznym i wyróżniającym się łatwością w obsłudze rozwiązaniem. Komponenty te wraz z zamontowanym łożyskiem tworzą razem zespoły łożyskowe. Oprawy oraz inne akcesoria do łożysk dostępne w naszej ofercie charakteryzują się dużą uniwersalnością. Wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłu.

Oprawy łożyskowe produkowane są w różnych konfiguracjach konstrukcyjnych i rozmiarach. Gwarantujemy szeroki wybór produktów o zróżnicowanych parametrach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Sprzedawane przez nas oprawy łożyskowe wyróżniają się przede wszystkim ogromną precyzją wykonania i wysoką jakością konstrukcji. Dzięki temu, że oferujemy oprawy renomowanych producentów, mają Państwo gwarancję tego, iż nie zużyją się one w zbyt szybkim tempie.

Właściwości opraw łożyskowych

Dzięki naszym akcesoriom możliwe jest skuteczne zamontowanie łożysk w różnych systemach, pojazdach i urządzeniach, w tym między innymi na liniach produkcyjnych, wałach napędowych lub wentylatorach, pracujących w zakładach przemysłowych, fabrykach czy budynkach użyteczności publicznej.

Do najważniejszych atutów tych części zaliczamy przede wszystkim:

 • łatwość montażu i obsługi;
 • możliwość bezproblemowej wymiany;
 • ochrona łożysk przed zanieczyszczeniami i przystosowanie do pracy w zapylonych pomieszczeniach;
 • poprawa parametrów pracy łożysk;
 • podniesienie żywotności łożysk i wydłużenie okresu ich eksploatacji;
 • optymalne smarowanie i uszczelnienie;
 • możliwość sprawnego monitorowania stanu maszyn oraz samych łożysk.


Warto zwrócić uwagę na fakt, iż oprawy łożyskowe znajdują wiele zastosowań między innymi dlatego, że są dostępne w różnych wersjach mocowania na wale i z szerokim wyborem uszczelek przystosowanych nawet do najtrudniejszych warunków pracy. Fakt ten sprawia, że nasi Klienci mogą wykorzystywać je niemal w każdym miejscu i w różnych środowiskach przemysłowych.

Jakie oprawy łożyskowe sprzedajemy?

W naszym asortymencie znajdą Państwo następujące rodzaje opraw łożyskowych:

 • oprawy łożyskowe dzielone i niedzielone;
 • stojące;
 • kołnierzowe;
 • naciągowe oraz wiele innych.

Oprawy te dostosowane są do łożysk stożkowych, kulkowych i wielu innych, które znajdują się w naszej ofercie sprzedażowej. Na wszystkie oferowane przez nas akcesoria do łożysk udzielamy gwarancji producenta, zapewniając jednocześnie profesjonalne wsparcie techniczne dla naszych Klientów.
Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące naszych produktów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Służymy naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zapewniając fachowe doradztwo oraz pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań.

Oprawy łożyskowe dzielone

W naszej ofercie znajdą Państwo oprawy łożyskowe dzielone. Ich korpus podzielony jest na dwie części — dolną i górną. Zbudowane są z oprawy oraz uszczelnienia, które zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń. Przeznaczone są przede wszystkim do łożysk kulkowych wahliwych, baryłkowych oraz toroidalnych. Ich atutem jest łatwość montażu i demontażu wstępnie złożonych wałów oraz bezproblemowa wymiana smaru w czasie użytkowania. Oprawy łożyskowe dzielone najczęściej produkowane są z żeliwa szarego lub żeliwa sferoidalnego.

Oprawy łożyskowe niedzielone

Zapewniamy również szeroki wybór opraw łożyskowych niedzielonych, których korpus jest jednoczęściowy. Przeznaczone są do łożysk baryłkowych. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością na naprężenia niezależnie od kierunku działającej siły. Podobnie jak typ dzielony, są łatwe w montażu oraz demontażu.

Dzięki naszej ofercie wybiorą Państwo właściwy zespół łożyskowy, który zapewni nieprzerwaną pracę urządzeń przemysłowych. Produkty przyczynią się również do ochrony wałów, przekładni oraz wszystkich innych elementów obrotowych.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące naszych produktów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Służymy naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zapewniając fachowe doradztwo oraz pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań.

Materiały wykorzystywane do budowy opraw łożyskowych

Oprawy łożyskowe produkowane są z różnego rodzaju materiałów. Przede wszystkim stosuje się jednak do tego różne odmiany żeliw. Najczęściej można spotkać oprawy łożyskowe z żeliwa szarego. Wynika to z faktu, że stanowi ono doskonały balans pomiędzy przewodzeniem cieplnym, wytrzymałością oraz tłumieniem. Alternatywę dla tego rodzaju materiału stanowi żeliwo sferoidalne. Jakie są jego największe zalety? Przede wszystkim jest ono bardziej plastyczne, co przekłada się na jeszcze większą wytrzymałość. Co ciekawe, artykuły wyprodukowane przy jego użyciu są w stanie przenosić nawet dwukrotnie większe obciążenia, niż te, które zostały wykonane przy użyciu żeliwa szarego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że można spotkać również oprawy łożyskowe między innymi ze stali nierdzewnej. Jak łatwo można się domyśleć, jest ona wykorzystywana do produkcji komponentów, które w trakcie pracy będą narażone na korodowanie.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej