Łożyska igiełkowe

Prezentowane produkty zawdzięczają swoją nazwę obecności specjalnych wałeczków cylindrycznych, czyli tzw. igiełek. Są wyjątkowo cienkie, ich średnica jest znacząco mniejsza od długości (od trzech do nawet 10 razy). Końcówki wałeczków są delikatnie zataczane, dzięki czemu możliwe jest modyfikowanie styku liniowego pomiędzy bieżnią, a wałeczkami. Ta specyficzna konstrukcja łożysk igiełkowych sprawia, że eliminowane jest ryzyko występowania naprężeń szczytowych na końcach wałeczków, co z kolei podnosi trwałość eksploatacyjną łożyska. Elementy te są zwykle osadzane z ciasnym pasowaniem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie stabilnego i solidnego podparcia pierścieni. Dobór samych pierścieni zależny jest bezpośrednio od założeń konstrukcyjnych urządzeń, pożądanych parametrów przenoszenia obciążeń, a także przestrzeni, którą przeznaczono na łożyskowanie. Komponenty te wyróżniają się dużą nośnością, mimo tego, że odznaczają się niewielkim przekrojem poprzecznym. Z tego też względu najlepiej sprawdzają się w łożyskowaniach, w których mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią zabudowy w kierunku promieniowym.

W naszym asortymencie znajdują się łożyska igiełkowe różniące się od siebie typem konstrukcji i rozmiarami. Szeroki wybór tych elementów sprawia, że mogą Państwo dobrać w naszym sklepie dokładnie takie produkty, których potrzebujecie i które będą optymalnie dostosowane do eksploatowanych przez Was maszyn i urządzeń. Prezentowane również w tej kategorii łożyska igiełkowe wzdłużne wyposażono w stabilny koszyk, odpowiedzialny za utrzymywanie oraz prowadzenie dużej liczby igiełek. Dzięki niewielkim odchyłom średnicy elementów tocznych w ramach danego złożenia igiełkowego możliwe jest sprawne i szybkie przenoszenie wysokich obciążeń udarowych i osiowych. Dzięki delikatnemu zatoczeniu końców wałeczków możliwa jest swobodna modyfikacja styku liniowego pomiędzy wałeczkami a bieżniami. Dzięki zastosowaniu takiego kształtu linii stykowych możliwe było uniknięcie ryzyka pojawienia się naprężeń krawędziowych na końcach wałeczków. To z kolei pozwoliło na osiągnięcie większej wytrzymałości, trwałości eksploatacyjnej oraz żywotności łożysk.

Opisywane komponenty gwarantują wysoką sztywność, a jednocześnie nie zabierają dużo miejsca w danym układzie. W zastosowaniach, w których powierzchnie czołowe przylegających do siebie podzespołów urządzenia pełnią rolę bieżni, wzdłużne łożyska igiełkowe nie zajmują więcej miejsca niż standardowe podkładki oporowe. Oferowane produkty znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, zwłaszcza w sprężarkach będących częścią układów klimatyzacji, a także w różnego rodzaju przekładniach. Łożyska igiełkowe, które znajdą Państwo w ofercie firmy Walor dostępne są w różnych wersjach, od obrabianej maszynowo, przez cienkościenne tłoczone, aż po złożenia igiełkowe. Są to produkty wykonane z wysokogatunkowej i ultraczystej stali wpływającej pozytywnie na żywotność łożyska i podnoszącej jego wytrzymałość nawet o 80%.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów, zachęcamy do kontaktu z doświadczonymi specjalistami firmy Walor.

Zobacz również: łożyska kulkowe

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej