Łożyska kulkowe zwykłe

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi zwykłe łożyska kulkowe o największej wszechstronności. Wyróżniają się przede wszystkim prostą konstrukcją, składają się z zewnętrznego i wewnętrznego pierścienia oraz kosza, w którym umieszczone są precyzyjne kulki. Produkty te są nierozłączne i przystosowane do pracy na bardzo wysokich obrotach. Do ich najważniejszych atutów należą trwałość i wytrzymałość. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ich obsługa nie jest skomplikowana i nie pochłania dużej ilości czasu.

Są to najpopularniejsze łożyska, dlatego też dostępne są w szerokiej rozpiętości wymiarów i rodzajów konstrukcji. Standardowe wersje posiadają głęboką bieżnię wewnętrzną, która przystosowana jest do przenoszenia poprzecznych i wzdłużnych obciążeń pochodzących z obu kierunków. Te właściwości sprawiają, że opisywane produkty doskonale sprawdzają się w pracy przy dużej prędkości.

Elementy znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się dużą sprawnością nawet w trudnych warunkach i przy znacznym zanieczyszczeniu. Dużym atutem jest obecność powłok antykorozyjnych. Dodatkowe uszczelnienia ułatwiają utrzymywanie smaru wewnątrz łożyska. Warto także zwrócić uwagę na łatwość ich montażu.

Zastosowanie:

 • przemysł chemiczny,
 • gospodarstwa rolne,
 • sektor motoryzacyjny,
 • obiekty użyteczności publicznej,
 • niemal każdy zakład przemysłowy korzystający z linii produkcyjnych i transportowych.

Dostępne w naszym asortymencie łożyska kulkowe to nowoczesna technologia, uniwersalność oraz szeroka gama zastosowań. Każdy oferowany produkt został wyprodukowany z wysokiej klasy materiałów, wyróżnia się precyzją wykonania, wpływa korzystnie na płynność i wydajność pracy, a co najważniejsze jest niezawodny. Duża trwałość prezentowanych wyrobów sprawia, że będą one służyły w Państwa zakładzie przez długi czas. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Właściwości łożysk kulkowych zwykłych

Znajdujące się w naszym asortymencie łożyska kulkowe zwykłe przystosowane są do pracy w wysokich prędkościach obrotowych. Charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością na duże obciążenia. Wykazują doskonałe parametry techniczne podczas pracy w temperaturze od -30 do nawet 300 stopni Celsjusza. Łożyska kulkowe zwykłe jednorzędowe mogą być wyposażone w blaszki ochronne lub gumowe uszczelnienia.

Dużym zainteresowaniem cieszą się łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej. Dzięki temu produkt jest odporny na korozję oraz inne czynniki..

Montaż łożysk kulkowych

Montaż łożysk kulkowych oraz łożysk innego typu zależny jest od elementu, w którym będą one pracować. Podczas montażu łożysk warto pamiętać o tym, aby:

 • nie uderzać bezpośrednio w łożysko,
 • powierzchnia osadzenia była gładka i posmarowana olejem,
 • miejsce osadzenia było oczyszczone.

Pomocne podczas montażu łożyska może być podgrzanie go do temperatury około 100 stopni Celsjusza (np. w komorze grzewczej lub na specjalnej płycie) lub zmrożenie np. w ciekłym azocie.

W razie wątpliwości nasz zespół pomoże wybrać najlepszy produkt dopasowany do Państwa potrzeb.

Najczęstsze przyczyny awarii łożysk kulkowych

Najczęstsze przyczyny awarii łożysk kulkowych

Łożyska kulkowe, podobnie jak każde inne produkty mogą ulec uszkodzeniu. Jakie są najczęstsze przyczyny ich awarii? Zaliczamy do nich między innymi:

 • wady konstrukcyjne elementu,
 • korodowanie,
 • niepoprawny montaż,
 • zbyt duży nacisk na komponent.

Jak widać, przyczyn uszkodzenia łożyska kulkowego jest naprawdę wiele. Właśnie dlatego warto wybierać produkty od sprawdzonych dostawców, którzy oferują wysokiej jakości produkty. Wśród nich, bez wątpienia znajduje się nasza firma. Proponowane przez nas podzespoły produkowane są między innymi ze stali nierdzewnej, co minimalizuje ryzyko wystąpienia korozji i osłabienia elementu. Łożyska kulkowe z naszej oferty przeszły również szereg testów, dzięki czemu mamy pewność, że są one pozbawione jakichkolwiek wad. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, do Państwa dyspozycji pozostają również nasi specjaliści, którzy pomagają w doborze odpowiednich produktów do konkretnej maszyny. Połączenie wszystkich z wymienionych czynników sprawia, że prawidłowo wykonany montaż minimalizuje ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia.

Łożyska kulkowe wysokiej jakości

Łożyska kulkowe zwykłe to jedne z najbardziej uniwersalnych i niezawodnych rozwiązań w dziedzinie łożysk. Wykorzystywane w różnorodnych aplikacjach, od maszyn przemysłowych aż po codzienną technikę, te łożyska są nieodzownym elementem w wielu konstrukcjach. Oferujemy szeroki wybór zwykłych łożysk kulkowych, który uwzględnia różne wymiary oraz specyfikacje, zapewniając tym samym możliwość idealnego doboru produktu do konkretnego zastosowania. Nasze łożyska kulkowe są produkowane z użyciem najwyższej jakości materiałów i poddawane są rygorystycznym testom jakości, dzięki czemu zyskują na trwałości i wydajności.

W ramach zwiększania trwałości łożysk kulkowych, a także minimalizacji ryzyka awarii i nieplanowanych przestojów, oferujemy kompleksowe rozwiązania, obejmujące zarówno łożyska kulkowe, jak i odpowiednie elementy zabezpieczające, umożliwiając naszym klientom pełne wykorzystanie potencjału tych komponentów. Dzięki temu możemy zagwarantować, że nasi Klienci otrzymają produkty najwyższej jakości, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

Zobacz również: łożyska stożkowe

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej