Łożyska i akcesoria do łożysk

Firma Walor specjalizuje się w sprzedaży łożysk i akcesoriów do łożysk. To elementy odznaczające się bardzo dużą wszechstronnością i szerokim zastosowaniem. Używa się ich w mechanizmach wirujących o wielu różnych funkcjach i parametrach. Prawidłowo dobrane łożyska zapewniają jak najmniejsze tarcie oraz utrzymują stałe położenie osi obrotu wału, a co za tym idzie stabilną i skuteczną pracę maszyn.

Łożyska z naszej oferty sprzedażowej

Nasza oferta sprzedażowa obejmuje łożyska kulkowe, łożyska igiełkowe, łożyska stożkowe oraz inne popularne typy tych elementów. Ponadto w asortymencie znajdują się różnorodne oprawy łożyskowe, rozszerzające ich funkcjonalność, a także tuleje łożyskowe, nakrętki i podkładki. Poszczególne produkty z naszej oferty doskonale ze sobą współpracują, umożliwiając tworzenie sprawnych i funkcjonalnych systemów.

Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie firmy Walor odznaczają się starannym doborem materiałów, precyzyjnym wykonaniem oraz najwyższą jakością. To elementy, które gwarantują bezawaryjną i płynną pracę wszelkich urządzeń, w jakich zostaną zastosowane. Wszystkie łożyska i akcesoria do łożysk występują w szerokim asortymencie w zakresie typów, rozmiarów i materiałów, co umożliwia zakup produktów idealnie dopasowanych do Państwa potrzeb.

Walor to rzetelna firma, której priorytetem jest zadowolenie Klienta. Zachęcamy do przeglądania naszej strony internetowej oraz kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na wszelkie dręczące Państwa pytania i wątpliwości. Zapraszamy do współpracy.

Łożyska kulkowe

Firma Walor zajmuje się dystrybucją i sprzedażą łożysk kulkowych. Jest to to najszersza gatunkowo rodzina łożysk tocznych. Są one wszechstronnymi akcesoriami o prostej, nierozłącznej konstrukcji, które doskonale sprawdzają się w pracy przy dużych prędkościach. Łożyska kulkowe składają się z wewnętrznego i zewnętrznego pierścienia, osłony, koszyczka oraz elementów tocznych w formie kulek, którym zawdzięczają swoją nazwę. Charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości i przeważnie są wytwarzane ze stali nierdzewnej. W naszej ofercie znajdą Państwo łożyska kulkowe w 4 klasach osiągów, odmiennych pod względem rozmiaru, kształtu, typu konstrukcji czy materiału, z którego zostały wykonane. Są to:

  • łożyska kulkowe zwykłe;
  • łożyska kulkowe wahliwe;
  • łożyska kulkowe wzdłużne;
  • łożyska kulkowe samonastawne;
  • łożyska kulkowe skośne.

Do utworzenia zespołu łożyskowego, niezbędne są oprawy łożyskowe, które także znajdują się w naszym sklepie. W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na każde z Państwa pytań oraz udzielą pomocy w zakresie wyboru właściwego łożyska, co jest konieczne ze względu na szeroki zakres ofertowy dotyczący tego produktu. Taka różnorodność ułatwia jednak znalezienie łożyska, które będzie w pełni odpowiadać potrzebom i wymaganiom klienta.

Zastosowanie i zalety łożysk kulkowych

Łożyska kulkowe stosuje się przede wszystkim w silnikach elektrycznych o różnej wielkości. Ze względu na to, że funkcją tych podzespołów jest przejmowanie sił promieniowych i osiowych, doskonale spisują się przy pracy maszyn na wysokich obrotach. Ich niepodważalnymi atutami są także: niewielki poziom tarcia, szczególnie w porównaniu z łożyskami ślizgowymi, jak również cicha i płynna praca.

Kolejną istotną zaletą łożysk kulkowych jest to, że mogą one pracować w szerokim zakresie temperatur – od -20°C do 120°C. Natomiast jeśli w urządzeniu lub samochodzie występują wyższe lub niższe temperatury, to istnieje możliwość wykorzystania specjalnych smarów. W takiej sytuacji nie powinno się jednak stosować konstrukcji zakrytych z obracającymi się zewnętrznymi pierścieniami, ze względu na niebezpieczeństwo wypłynięcia smaru w trakcie pracy urządzenia. Łożysk kulkowych nie należy również myć i rozgrzewać przed zamontowaniem w danym układzie. Zasadniczo ze względu na mniejszą ilość ciepła produkowanego przez łożyska kulkowe, nie wymagają użycia tak dużych porcji smaru jak łożyska bardziej energochłonne. Produkty te zazwyczaj są bezobsługowe, a z uwagi na ich stosunkowo prostą konstrukcję, montaż jest łatwy i nie przysparza zbytnich problemów.

There are 9692 products.

Showing 1-24 of 9692 item(s)

Active filters